Bułgaria

Każdego roku biura podróży mamią nas ciekawymi ofertami typu last minute. Polacy coraz chętniej wybierają się w ramach nich do Bułgarii, która ma podróżnym do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Które z poniższych lepiej wybrać na najbliższy urlop?

Burgas

Ten położony w południowo-wschodniej części kraju kurort, jest idealnym miejscem dla turystów, którzy uwielbiają wylegiwanie się na plaży. Lokalne hotele o zróżnicowanym standardzie, często posiadają prywatnie wydzielone tereny, na których można zakosztować kąpieli morskich. Jednak w Burgas znajdziemy także wiele zabytków i atrakcji. Zakochane pary natomiast powinny wybrać się na wieczorny spacer po starówce, pełnej zabytkowych budowli z różnych okresów architektonicznych. Osoby lubiące zwiedzać muzea, mogą podziwiać tam wystawy poświęcone etnografii, archeologii oraz historii regionu. Niedaleko samego miasta można natomiast zwiedzić Develtum, miasto zbudowane przez Rzymian, z bardzo dobrze zachowanymi ruinami. Centrum Burgas jest z kolei całkowitym przeciwieństwem Develtum, znajdziemy tam bowiem kilka nowoczesnych budynków, powstałych w ciągu minionej dekady. Zakochane pary natomiast powinny wybrać się na wieczorny spacer po starówce, pełnej zabytkowych budowli z różnych okresów architektonicznych.

Warna

Polacy kojarzą to miasto przede wszystkim historycznej bitwy, która odbyła się tam w 1444 roku. Jednak Warna to przede wszystkim znakomite miejsce na spędzenie urlopu. Tutaj również znajdziemy pozostałości rzymskich ruin, jednak nie tak okazałe, jak w Develtum. Warna to bardzo duże miasto, w którym na przełomie wieków mieszały się ze sobą różne kultury. Oprócz rzymskich ruin spotkamy tam także budowle bizantyjskie, a nawet tureckie. Warna to także malownicze plaże, a także wiele terenów zielonych, usytuowanych już na przedmieściach miasta. Miejscem wartym odwiedzeni jest z pewnością rezerwat róż i wodnych lilii, który dostarczy wiele wrażeń nie tylko amatorom botaniki.

Te dwa największe miasta w Bułgarii, są najczęściej wybierane przez polskich turystów. W obu znajdziemy wygodne hotele z opcją All inclusive, zabytki z różnych epok oraz malownicze plaże. Warna jest większym miastem, dlatego polecana jest osobom, które lubią klimat dużej metropolii. Z kolei miłośnicy ciszy i spokoju lepiej odnajdą się w Burgas.