Rodzaje All Inclusive

Wakacje z otwartym barem i nielimitowaną ilości przekąsek? Brzmi jak marzenie - jednak trzeba uważać - Nie zawsze "All inclusive" znaczy to samo. Przedstawiamy kilka odmian, z jakimi polski turysta może spotkać się na co dzień podczas wakacji w ciepłym rejonie basenu morza Śródziemnego, czy też w południowym obszarze Egiptu.

Najbardziej popularne to klasyczny szwedzki stół oraz dodatkowe atrakcje specyficzne dla każdego hotelu. Mogą być to zajęcia z animatorami lub darmowe drinki wieczorami. Symbolem takiej opcji jest skrót AI, często dodawany w rubryce wyżywienia w ofertach wycieczek.

Inną formą gwarantowania wszystkiego w cenie jest Ultra All Inclusive (UAI) - to rozszerzona o dodatkowe atrakcję forma AI. Zwykle mamy tu w cenie pobytu dostęp do markowych alkoholi (tych, które w AI się nie załapały), obsługę pokoju (room service) czy też obsługę kelnerską w hotelowej restauracji. W odróżnieniu do zwykłego AI tu możemy poczuć się wyjątkowo rozpieszczani.

Jeszcze inną formą ugoszczenia turystów jest Total All Inclusive. Tu już właściwie wszystko jest realnie w cenie. Najbogatsza wersja to dostęp nie tylko do restauracji, baru czy obsługi - tu możemy liczyć na regionalne alkohole, wstęp do całej infrastruktury hotelowej (basenów, siłowni, spa i podobnych) oraz sprzętów do zarówno letnich jak i zimowych sportów. Często w tej opcji mamy do dyspozycji trenerów, którzy zdradzają nam sekrety nowych (właśnie poznawanych) dyscyplin sportowych. Dodatkowo możemy brać udział we wszystkich imprezach organizowanych przez hotel - tu na prawdę wszystko jest w cenie!